Meslekler

Yakın Koruma Nasıl Olunur?

Ülkemizde birçok genç, iyi bir üniversite alarak geleceğini teminat altına almak isterken, bir kısmı da üniversite eğitimi dışında bazı özel sertifikalar ya da eğitimler sonrasında kendi hayalindeki mesleği yapmanın hayalini kurmaktadır. Buna en iyi örnek vereceğimiz mesleklerden birisi de yakın korumalıktır. Yakın koruma, isminden de anlaşılacağı gibi, çalışmakta olduğu kişinin her anında yanında olan, olası tehlikelere karşı onu koruyan ve bunu da canı pahasına yapmakta olan kişilere verilen isim ve meslek grubudur. Bir nevi kişilerin can güvenliğini kendi canınız ile sağlamış olduğunuz bir meslek grubudur. Zorlu bir meslek grubu olmasına rağmen yakın koruma nasıl olunur sorusunun yanıtı sanıldığından çok daha kolay bir şekilde verilmektedir.

Nasıl Koruma Olunur?

Öncelikle yakın koruma nasıl olunur için özel bir üniversite eğitimi almanıza gerek olmadığından söz edebiliriz. Çünkü, yakın koruma olmanın gereklerine baktığımız zaman, 5188 sayılı kanunun çok detaylı bir şekilde slrumuza yanıt verdiğini görebiliriz. Bu yasaya göre kişilerin yakın koruma olarak çalışması için özel güvenlik sertifikası almasının yeterli olduğundan söz edebiliriz. Ancak özel güvenlik sertifikaları genel olarak verilmektedir. Bundan dolayı özel güvenlik sertifikası ile birlikte kendisine özel güvenlik yani yakın koruma tutacak birisini etkilemek çok da mümkün olmayacaktır. Bundan dolayı doğrudan özel güvenlik sertifikası alındıktan sonra yakın koruma için de düzenlenen özel kurslara dahil olmak doğru olacaktır. Bu kurslar sonrasında hem yasal olarak hem de bilgi olarak mesleğe hazır hale gelebileceksiniz.

Koruma Sertifikası Almak Önemli Mi?

Yakın koruma konusunda alınan sertifikalar kadar kişilerin kendisini geliştirmiş olduğu konuların da büyük bir önemi olduğunu belirtmeliyiz. Yani, süreç boyunca alacağınız herhangi bir özel dövüş sertifikası ve vücut olarak da kendinizi geliştirmiş olmanız, işe giriş sürecinde oldukça etkili olacakıtr. Bu meslekten ne kadar kazanç elde edileceği konusunda ise, çok yüksek rakamlardan söz etmek mümkün olacaktır. Çünkü, koruduğunuz kişiyi canınız pahasına koruyorsunuz. Buna göre, çalışılan kişiye bağlı olarak, aylık durum göz önünde bulundurulduğu zaman 10 bin TL ile 20 bin TL gibi rakamlardan işe başlamak ve sürekli zam almak mümkündür.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments