PAEM

Üniversite Mezunu 2200 Komiser Yardımcısı Alımı (PAEM)

Emniyet Genel Müdürlüğü üniversite mezunu 2200 komiser yardımcısı alacağını duyurdu. Alınacak komiser yardımcısı adayların 200’ü bayan 2000’i erkek olacaktır. Peki başvurmak isteyen adayların ne yapması gerekiyor?

Öncelikle belirtelim ki; PAEM’e girmeye hak kazanan ve başarıyla bitiren adaylar göreve amir olarak başlayacaklardır. Daha sonrasında belirli aralıklarla rütbe atlayarak Emniyet Genel Müdürlüğü’ne kadar yükselebileceklerdir. Başvurmak isteyen adaylarda aranan ilk şartsa 4 yıllık bir üniversite mezunu olmasıdır. Duyuru metninde KPSS şartı ile ilgili bir bölüm olmamasına rağmen başvuru dönemindeki duyuru da o kısımda açıklanacaktır. Yani başvuracak adayların Lisans KPSS’ye girmiş olması ve en az 70 civarubda bir puan alması beklenecektir.

Bunun dışındaki şartlar genel olarak polislikte aranan boy, kilo, sağlık, adayın ceza alıp almadığına dair olan şartlardır.  Başvurmak isteyen adaylar 17 Temmuz – 2 Ağustos 2017 tarihinde internet üzerinden pa.edu.tr sitesinden yapacaklardır. Ön başvurusu kabul edilen adaylar sonrasında Ankara Gölbaşı’nda mülakatlara girecektir. Mülatlar sağlık kontrolünün ardından fiziksel ve sözlü olarak devam edecektir. Bütün aşamaları geçen adaylar PAEM’de okumaya hak kazanacaktır.

Başvuracak adayların tarihe dikkat etmeleri ve başvuru tarihinin kaçırmamalarına dikkat etmesini öneririz. Sonrasında başvuru kabul edildikten sonra da Ankara’daki mülakatlar için de tarih verilecek. O tarihe göre de planlama yapmanız olası aksiliklere karşı önlem almak açısından faydalı olacaktır.

2
Öğrenmek istediğini sor...

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MehmetIbrahim Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Ibrahim
Ziyaretçi
Ibrahim

Kardesim ben beden ogretmeni nasil olunurla ilgili sorularim vardi hâlâ cevaplanmadi bi bakarmisiniz ona. En son bunu paylastiginiz icin buna yazdim…

Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet

Meraba lise son öğrenciyisim liseden direk paeme geçiş yokmu 4 senelik üniversitesi mesela kara harp okulu gibi ?