Meslekler

Turkcell Bayisi Nasıl Olunur?

Türkiye’nin iletişim sektörünün lideri konumunda bulunan Turkcell, geliştirdiği kampanyalar ve kurumsal hamleleri ile gelişimini ve büyümesini sürdürürken, bayileşme yoluna giderek de ağını giderek genişletmektedir. Turkcell bayilerine birbirinden farklı avantajlar sunulduğundan dolayı şuan ülkemizde binlerce kişi bir Turkcell bayisi olmak için birçok kez çabalamakta ve girişimlerde bulunmaktadır. Ancak, burada bayi için bir başvuru yapmadan önce, Turkcell’in bayileşme alanında neler yaptığını, nasıl şartlar koştuğunu ve firmaların yani bayi olmak isteyen kişilerin bilmeleri gerekenlerin araştırılması gerekmektedir. 2016 yılının aralık ayına kadar Turkcell tarafından mavi nokta ismi verilen bayilikler verilmekteydi. Bu bayilikler ana bayi olarak resmi kayıtlara geçmese de, yüksek kademede bir bayi olmaları açısından destekleniyor ve yüksek kademelere de hazırlanıyordu.

Nasıl Turkcell Bayisi Olunur?

Turkcell bayisi nasıl olunur konusunda dikkate alınması gereken durum ise 2016 yılında değişmiş durumdadır. Turkcell tarafınan alınan radikal bir karar sonrasında, mavi noktaların tamamı Turkcell iletişim merkezi olarak güncellendi ve bayi olacak kişilerden de ek teminat, isim hakkı bedeli gibi farklı kalemlerde ücret talebinde bulunulmaya başladı. Bu kriterleri ve finansal yapısını da oluşturamayan eski firmalardan ise, Turkcell tabelalarını kaldırmaları istendi. Yeni modelde ise, bayiler artık genel merkeze bağlı olarak faaliyet göstermekte, personel alımları daha profesyonel gerçekleştirilmekte ve yine bunlar da merkeze bağlı olmaktadırlar. Bayi yetkilileri ise, burada bir müdür görevi almakta ve hem işleyiş hem de finansal konularda söz sahibi olmaktadırlar.

Turkcell bayisi nasıl olunur konusunda bu sebepten dolayı ciddi bir bütçenizin olması gerekmektdir. Çünkü, hem isim hakkı hem bayilik hem de dekorasyon bedeli olarak günümüz şartlarında 1 milyon lira gibi bir bütçenizin olması gerekecektir. Yüksek bir bütçe gerektiriyor olmasına rağmen hala binlerce kişinin bu şekilde çalışmak istediği ve başvuruda bulundukları da bilinmektedir. Bunun nedeni ise Turkcell bayilerinin yüksek kar marjı ile çalışıyor olması, belirli bir satış yüzdesi geçildikten sonra da bonuslar alınıyor olması gelmektedir. Bundan dolayı iyi bir birikimi olan ve sağlam bir yatırım yapmak isteyen kişilerin bayilik konusunda daha detaylı araştırma yapmasında fayda vardır.

Öğrenmek istediğini sor...

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir