Meslekler

Türk Telekom Bayisi Nasıl Olunur?

Türkiye’nin en büyük ve önemli telekomünikasyon şirketi olarak gösterilen Türk Telekom, milyonlarca kullanıcısına gerek sabit gerekse mobil iletişim konusunda çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürmektedir. Kurulduğu dönemden bu yana 2 asıra dayanan bir tecrübesi olduğunu da ekleyebiliriz. Halka açık bir şirket haline gelmesinden dolayı şuan hisse bakımından büyük bir çoğunluğun Arap merkezli Oger isimli bir firmaya ait olduğu, yüzde yirmi beşlik kısmının hazine müsteşarlığı, yüzde beşlil kısmının Türkiye Varlık Fonu ve geriye kalan yüzde on beşlik kısmının da halka açık olduğu bilinmektedir. Karlı ve güvenilir bir firma olmasından dolayı da birçok kişi Türk Telekom bayisi olarak çalışmak istemektedir. Ancak Türk Telekom bayisi nasıl olunur konusu, ne yazık ki sanıldığı kadar kolay olmayacaktır.

Nasıl Türk Telekom Bayisi Olunur?

Türk Telekom bayisi nasıl olunur sorusuna yanıt ararken, genel merkez tarafından açıklanan herhangi bir net rakam olmadığını belirtmemiz gerekmektedir. Yani bayilik almak istenen il ya da şirketin o an ki işleyişi göz önünde bulundurulduğunda farklı fiyat politikaları ortaya çıkabilmektedir. Bundan dolayı, kişilerin bayilik konusunda doğrudan Türk Telekom genel merkezi ile iletişim kurması gerekmektedir. Ancak, bayilik alacak olan kişilerden farklı kalemler altınd aücret istendiği bilinmektedir. Yani, isim hakkı, bayilik bedeli ya da dekorasyon ücreti gibi farklı alanlarda ücret talep edilmektedir. Bu da maliyetlerin bir hayli yüksek olacağı anlamına gelmektedir.

Türk Telekom bayisi alacak olan kişilerin ne kadar para kazanacakları da yine kendilerine bağplı bir durumduır. Çünkü, Türk Telekom bayileri yapmış oldukları iş üzerinden belirli bir kar marjı ile faaliyetlerini sürdürmektedirler. Net rakamlar olmamasına rağmen, internet üzerinde yapılan araştırmalara göre yüzde on gibi bi,r kar marjı ile çalıştıkları, bayi hedeflerinin tamamlanması halinde de yüksek oranlarda bonus alındığı görülmektedir. Burada özellikle cihaz satışları ve yeni satışlarda ciddi oranda bonus alındığı bilinmektedir. Ancak, bir bayinin aylık dönemde yaptığı işlem hacmi orta halli bir şekilde değerlendirildiğinde, 30 bin TL ile 50 bin TL gibi bir net kazanç elde edebileceğinin mümkün olduğunu da açık bir şekilde belirtebiliriz.

Öğrenmek istediğini sor...

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir