Meslekler, Öğretmen

Sınıf Öğretmeni Nasıl Olunur?

Sınıf Öğretmeni Olmak Nasıl Olunur 2016 Maaşı

Sınıf Öğretmeni olmak; küçük yaşlardan itibaren birçok öğrencinin hayalidir. Peki Sınıf Öğretmeni nasıl olunur? Sınıf Öğretmeni 2016 maaşı ne kadardır?

Sınıf Öğretmenliği, görev itibariyle en zor öğretmenlik branşlarından birisidir; çünkü İlkokula başlayan çocuklarla bu branştaki öğretmenler ilgilenmektedir. Yaşları 6-7 arasında olan bu çocuklar, annelerinin ardından belki de ilkkez başka birisinden eğitim alacak, duygusal ve bilişsel gelişimini sürdürecektir. Çocukların bu yaşlarda alacağı eğitimin hayatlarının geri kalanını büyük oranda etkileyeceği aşikardır. Bu nedenle Sınıf Öğretmeni olmak isteyen kişilerin bu durumu dikkate alması gerekir.

Sınıf Öğretmenliği isteyen kişiler lise eğitimlerinin ardından YGS ve LYS sınavlarına girerler. TM 2 puan türünden yeterli puanı alan öğrenciler üniversiteye gitmeye hak kazanır. 4 yıl sürecek eğitimlerinin ardından KPSS sınavıyla atamaları gerçekleşir. 2016 yılı itibariyle öğretmen maaşları ek derslerle birlikte yaklaşık 3000 TL’dir. Bu ücret ek derslerin sayısına ve görev yapılan bölgeye göre değişiklik gösterebilmektedir.

Öğrenmek istediğini sor...

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir