Kişisel

Nasıl Zengin Olunur?

nasıl zengin olunur

İnsanlar yaşam standartlarını yükseltmek ve istediği şeylere sahip olabilmek için zengin olmak ister. Bu nedenle Nasıl Zengin Olunur? sorusu en merak edilen konuların başında gelmektedir. Türkiye’de ve dünyanın diğer ülkelerinde milyonları bulan zengin bulunmaktadır. Zengin olan bu kişilerin bir kısmı ailesinden geriye kalan miras yoluyla zengin olsa da çok büyük bir kısım sıfırdan başlayarak zengin olmuştur. Bu kişiler çok farklı yollarla zengin olmuştur. Zengin olma konusunu sınırlandırmak mümkün değildir. Bu yazıda zengin olunabilecek yollar ve zengin olma yolunda uzak durulması gereken yollar hakkında bilgi verilecektir. Yazımız sürekli güncellenerek yeni zengin olma fırsatları maddeler halinde eklenecektir.

E-Ticaret Sitesi Kurmak

Teknolojinin gelişmesi, internet üzerinden para kazanılmasının önünü açmıştır. Küçük yaşta hatta okumadan para kazanmak mümkün hale gelmiştir. İnternet üzerinde kurulacak web sitesi aracılığıyla ticaret yapabilirsiniz. Peki neden normal ticaret değil de neden ”E-Ticaret yapalım?” derseniz, çünkü; İnternet aracılığıyla çok daha büyük kitlelere ulaşabilirsiniz. Normal bir dükkan açsanız sadece bulunduğunuz semt ya da ilçeyle hatta ve hatta çok büyürseniz bulunduğunuz ildekiler müşterileriniz olabilirken, potansiyel müşterileriniz internette tek bir aramayla ülkenin her yanından sizin ürünlerinize ulaşabilir ve alışveriş yapabilirler. Unutmayın günümüzde ülkemizde neredeyse her evde cep telefonu ve internet bulunmaktadır. Peki E-Ticarete girmeye karar verdiniz ne yapmanız gerek, bunları sırayla madde halinde yazalım.

  • Emek ve bütçe planlamasının yapılması: Her şeyden önce bu iş için belli bir zaman diliminizi ve bütçenizi ayırmanız gerekmektedir. Yapılacak işe göre(satılacak ürün) bu göreceli olarak azalıp artmaktadır.
  • Satılacak ürünü belirleyip, pazar araştırması yapmak: Satacağınız ürüne karar verdikten sonra piyasa araştırması yapmalısınız. Piyasa araştırması yaparken, hem satacağınız ürünü en ucuza ve kaliteli nerede bulabilirsiniz hem de piyasadaki diğer rakipler ne kadara sattığını öğrenmelisiniz.
  • Şahıs Şirketi, Adi ortaklık, Limited Şirket ya da Anonim Şirket kurmak: En maliyetsiz olanı şahıs şirketi kurmaktır. Ortalama 500-100 TL’ye halledebilirsiniz.
  • Güvenilir, profesyonel E-Ticaret yazılımı satın almak: Ürünlerinizi satacağınız sitenin altyapısını sağlayacak olan sistemdir. Bu yazılımlar farklı paketler şeklinde satılmaktadır. İhtiyacınıza, işinizin büyüklüğüne en uygun olanı almalısınız.

Bütün gerekenleri yaptınız ve E-Ticaret sitesini kurduolnuz. Artık yapmanız gereken sitenize ziyaretçi çekmektir. Bunun için en önemli 2 yol bulunmaktadır: 1. Yol: Sitenize seo çalışması yaptırarak Google da sattığınız ürünle alakalı anahtar kelimelerde  ilk sıralara çıkmaktır. 2 Yol: Adwords reklamı vermek , ya da sosyal ağlarda reklam yapmaktır. Reklama başlangıç olarak belli bir bütçe ayırmanız gerekecek ancak reklamlardan gelecek satışlar, ayırdığınız bütçeye göre çok daha fazla kâr ettirecektir.

 Yatırım Yapmak

Bir miktar parası olanlar için yatırım yapmak çok karlı ve zenginliğe götüren bir yoldur. Sezgileri kuvvetli ve araştırma yapmayı seven kişiler gayrimenkul sektörüne yatırım yaparak ve yeni kurulmuş şirketlerden hisse alarak çok zengin olabilir. Çok az parası olan kişiler küçük yatırımlar yapıp daha sonra elindekileri satıp daha büyük yatırımlar yaparak zenginliğe uzanan yolda emin adımlar atabilir.

Hayatta en iyi bildiğin işi yap! ya da yapmak istediğin işi en ince detaylarına kadar öğren! Eğer bir iş kurulacaksa önce o iş ile ilgili aklagelen her şey, başa gelmeden öğrenilmelidir. Fırsatlar, krizler, avantajlar, dezavantajlar bilinmelidir. Tasarruf nasıl yapılır öğrenilmeli, disiplinli ve sistemli bir şekilde çalışılmalıdır. Kişinin kendini eğitmesi ve geliştirmesi vizyonunun gelişmesi ve daha emin adımlarla yol alınması için olmasa olmazdır.

Unutulmaması gereken önemli bir noktaysa; kısa zamanda, kısa yoldan, kısa sürede, hızlı, çabuk, bir gecede, 1 dolar ile en kolay zengin olma yolları adı altında satılan kitaplardan uzak durun. Bu kitapların sahipleri zengin olmamakla birlikte bu kitaplarda size internette bulacağınız bilgilerden fazlasını sunmayan içerikle doldurulmuştur. Belirtilmesi gereken konulardan birisi de Şans oyunlarından nasıl zengin olunur, iddiadan nasıl zengin olunur gibi akılda sorular varsa hemen akıldan çıkarılması ve helal yollarla para kazanmak için uğraşılması yerinde olur. Nitekim islam dinine göre helalinden kazanılmayan paralardan kişiler ve aileler hayır görmemiştir.

Web Sitesi Kurmak

İyi bir gelir elde edip, zengin olmanın yollarından birisi de web sitesi kurmaktır. Web sitesi kurmak için öncelikle hangi konu üzerine site açılacağına karar verilmelidir. Uzman olunan bir alanda site açılması daha iyi olacaktır. Ya da sevdiğiniz bir konuda site açılabilir. Konu belirlendikten sonra domain ve hosting alınmalıdır. Domain; sitenin ismidir, hosting; sitenin kurulacağı, barındırılacağı alandır. Domaini en az 1 yıllık 50 TL civarına, hostingi ise aylık 15-20 TL’ye alınabilir. Siteyi kurduktan sonra düzenli olarak özgün yazı yazılmalıdır. 1-2 ay süre geçtikten sonra reklam firmalarından reklam alınarak para kazanmaya başlanabilir. En yüksek reklam ücretlerinin Adsense vermektedir. Adsens kullanmak en faydalısıdır. Ancak siteden gerçekten iyi para kazanmak için hitin çok yüksek olması gerekir. Bu nedenle düzenli ve özenli çalışmalıdır. Sitenin SEO’suna çok önem verilmelidir. Google’da üst sıralarda yer almak için site için ve site dışı seo yapılmalıdır.

Peki o kadar çalışmanın karşılığı ne olacak? Türk web sitelerinde ortalama olarak günde 10 bin kişinin girdiği bir site aylık 700 TL civarında kazanabilir. Eğer açtığınız web sitesi ingilizceyse bu rakam 2500-3000 TL civarında olacaktır. Sitenin hiti arttıkça bu rakamlar daha da artacaktır. Siteyi açtıktan sonra sitedeki yazıları tek tek sosyal medya da ve Gooogle Plus sayfasında paylaşılması seo ve hit açısından çok önemlidir.

2
Öğrenmek istediğini sor...

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Nasıl Olunur - Nasilolunur.com | Webbilisim.netinternetten para kazanma Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
internetten para kazanma
Ziyaretçi
internetten para kazanma

Zengin olmak günümüz şartlarında hiç de zor değil artık. İnternetle alakası olan herkesin evde veya boş zamanlarında çalışarak hayallerine kavuştuğunu biliyormusunuz.

trackback

[…] Özellikle zengin nasıl olunur konusu birçok kişi için önem taşımaktadır. İnsanlar hayatları boyunca rahat bir hayat sürmek için çalışırlar. Bunun da yolu zengin olmaktan geçer; ancak zenginliğe giden yolllar farklı farklıdır. zengin nasıl olunur makalesinde bu farklı yollardan bahsedilmiştir. Yazıyı okuyan kullanıcılar kendi karakterlerine ve çalışma stiline uyan iş ile zenginliğe ulaşabilir. […]