Kişisel

Nasıl Güçlü Olunur

nasıl güçlü olunur

Zaman zaman aklımıza “nasıl güçlü olurum?” sorusu gelir. Bu soruyu iki şekilde düşünebiliriz bunlardan ilki; fiziksel olarak güçlü olmak. İkincisi ise güçlü bir kişiliğe sahip olmaktır. Hem fiziksel hem de kişilik olarak güçlü bir yapıya sahip olmak hayatımızda büyük bir önem arz ediyor. Bu yazımızda ise hem fiziksel anlamda hem de kişilik olarak nasıl güçlü olabileceğinizi anlatacağız.

Fiziksel görünüşünüzden memnun değilseniz ve daha da güçlü bir görünüşe sahip olmak istiyorsanız ilk şartlardan birisi düzenli bir egzersiz programı uygulamanız gerekmektedir. Vücut geliştirmek için hazırlanan bu programı düzenli yapmanız gerekmektedir. Daha güçlü bir kas yapısına sahip olmanız için serbest ağırlık egzersizleri uygulayabilirsiniz. Serbest ağırlık içeren egzersizler kas liflerinizin daha hızlı çalışmasına sebep olur. Bu yüzden de egzersizlerinizin temel noktası olarak serbest ağırlıkları görebilirsiniz.

Serbest ağırlıklar dışında dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise yaptığınız egzersizlerin birbiriyle birden fazla ortak noktaları olmalıdır. Eğer ağırlık kaldıracaksınız ise çok fazla tekrar yapmanıza gerek yoktur. Tekrarlarınızı altı tekrardan daha az yapmanız gerekmektedir. Ağırlık egzersizlerinde tekrarı az yapmalısınız fakat yaptığınız set sayısı fazla olmalıdır. Kaç set yapacağınız konusundaki kararı fitness durumunuza, tekrar sayınıza ve hedeflediğiniz kas grubuna göre karar vermelisiniz. Setler arasında iyileşmeyi sağlamak için kendinize uzun dinlenme süreleri uygulamalısınız. Hatta yaptığınız egzersize göre 15 dakika kadar dinlene molası verebilirsiniz.

Fiziksel anlamda güçlenmek yerine kişisel anlamda güçlenmek istiyorsanız, eğitim ve kültür anlamında kendinizi olabildiğince geliştirecek faaliyetler de bulunmanız gerekmektedir. Sürekli kendinizi geliştirme ve yenileme içerisinde olmanız gerekmektedir. Aynı zamanda kişisel sorunlarınız da size yardımcı olabilecek uzman bir akıl hocası edinmeniz sizin yararınıza olacaktır. Düşünce tarzınız olarak farklı anlayışlara hakim olmalısınız ve bu anlayışları yadırgamamalısınız. Başarı ve kişisel anlamda güçlenme; zaman ve emekle doğru orantılı olarak artar. Yaptığınız aktiviteler kendinize bir şeyler katması gerekir. Güçlü olmak için diğer bir yapmanız gereken ise huzurlu ve mutlu olmaktır. Huzurlu ve mutlu olmak için insanlar genellikle başlarına gelen olayları akışına bırakırlar. Bu özellikleri ise onların stres altında olmalarını engellediği için daha gülü kalabilirler.

1
Öğrenmek istediğini sor...

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Murar Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Murar
Ziyaretçi

Her sabah Rabbimize Dua etmeyi unutmayalım. Çünkü Allah bizi uyandırmayı unutmadı. Yaşadığımız her anın kıymetini bilelim, günaydın ve hayırlı sabahlar arkadaşlar.