Meslekler, Polis Nasıl Olunur

Mali Şube Polisi Nasıl Olunur? Görevleri Nelerdir?

mali polis nasıl olunur

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün gözde şubelerinden birisi olan Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde çalışmak isteyen polis adaylarının ne yapması gerekir? Mali Şube polisi görevleri nelerdir? Yazımızda kısaca bilgi vereceğiz.

Mali polis olmak isteyen adaylar öncelikle polis olması gerekir. Polis olmak icin yapmanız gerekenler hakkında detaylı bilgiyi sitemizdeki yazılardan bulabilirsiniz. Polis olan adaylar Mali Şube’de çalışmak istediğine dair dilekçe vererek ilgili şubeye geçebilir. Şubeler arası geçişte amirlerin etkisi çok büyüktür. Bununla birlikte geçmek istediğiniz şube de açık bulunması gerekir. Büyük şehirlerde mali polislere daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır.

Mali Şube polislerinin öncelikli görevi; kaçakçılık ile sahtecilik ve nitelikli dolandırıcılık gibi yasadışı suçlarla mücadele etmektir. Mali polisler ülke ekonomisine zarar verecek, devleti zarara uğratacak faliyetlere karşı önceden önlem alır ve  suçlularla mücadele eder. Mali suçlarla mücadele etmek için istihbarat çok önemlidir. Bu nedenle suçluların tespit edilmesi ve yakalanması için istihbari bilgi toplanmalıdır. Mali şube polislerinin maaşı 2016 yılı itibariyle 3000 Tl civarındadır.

Medya’da 14 Aralık Operasyonu olarak bilinen ve devletin üst kademesindeki kişilere yönelik yapılan baskında Mali Şube polisleri tarafından yapılmıştır.

1
Öğrenmek istediğini sor...

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
my website Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
my website
Ziyaretçi

Many thanks a whole lot for sharing! I will definitely be back.