Meslekler

İddaa Bayi Nasıl Olunur?

Bilindiği gibi, ülkemizde her geçe gün şans oyunlarına olan ilgi artmaktadır. Bu sebepten dolayı da sektörün canlandırılması, kazanç elde edilmesi ve daha fazla kitleye ulaşarak talebin karşılanması adına birçok bölgeye iddaa bayisi açılmaktadır. Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’na bağlı olarak çalışan bu bayilerde, sadece iddaa ismi verilen oyunlar değil, spor toto ismi verilen ve yine spor müsabakaları üzerinden yapılan tahminlere de yer verilmektedir. Iddaa oynanabilmesi için kişilerin Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’na doğrudan başvuru yapması gerekmektedir. Başvuru esnasında da istenen evrakların eksiksiz bir şekilde teslim edilmiş olması gerekmektedir. Kişiler ayrıca iddaa bayisi doğrudan açamayacak ve evraklarını teslim eden kişiler arasından sadece kurada galip gelen kişiler burada bayi açılışı yapabilecektir.

Nasıl İddaa Bayi Olunur?

İddaa bayi nasıl olunur sorusunda, gerçek ve tüzel kişiler için farklı şartlar bulunmaktadır. buna göre gerçek kişiler için şartlar şu şekildedir.

  1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olunması gerekmektedir.
  2. Fiil ehliyetini elinizde bulunduracak şartları tamamlamalısınız.
  3. Kasten işlenmiş herhangi bir suçtan dolayı bir yıl ya da daha fazla süre ile hapis cezası ya da affa uğranmış olsa bile devlet güvenliğini tehdit edecek herhangi bir suça karışmamış olmak gerekmektedir.
  4. Kişilerin akıl hastalıkları nedeni ile herhangi bir özürlerinin bulunmaması gerekmektedir.
  5. Vesayet ya da hacir altında bulunmamak daha önce de alınmamış olmak gerekmektedir.
  6. Vergi dairesinde kaydınızın olması gerekmektedir.
  7. Sabit bir ikametgah adresiniz bulunmalıdır.
  8. Sabit bayiye ait olan bir adet sabit telefon numarası, GSM numarası ve de elektronik posta adresi yani mail adresinizin olması gerekmektedir.

Tüzel kişiler açıdan iddaa bayi nasıl olunur konusunu incelediğimizde ise durum şu şekilde olacaktır.

  • Yukarıdaki şartlar aynen geçerlidir. Ortaklık üzerine kurulu şirketlerde şartların tüm ortaklarca taşınıyor olması gerekmektedir.
  • Şirketlerde ortak olan kişiler var ise, dığrudan yüzde on ya da daha fazla hisseyi elinde bulunduranortakların, yönetim kurulu başkan ve üyeleri, genel müdür ya da diğer statüdeki kişilerin belirtilen yetkilere sahip olması ve mahkum olmamaları gerekmektedir.

Bu şartları tamamlamanız halinde sizler de bir iddaa bayisi sahibi olabilirsiniz.

Öğrenmek istediğini sor...

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir