Kişisel

Güzel Nasıl Olunur?

güzel nasıl olunur

Günümüzde her yerde bir güzellik algısıdır gidiyor. Peki nasıl güzel olunur?

Tüm kadınlar ve erkekler güzel olmanın, güzel görünmenin ve beğenilmenin peşinde. Öncelikle güzel nedir, bu konuyu biraz açmamız gerekiyor sanırım. İnsanın gözüne hoş görünen ve estetik bir çağrışım yapan nesneler güzel olarak algılanır. Aynı şekilde insanlar da, estetik bir görüntüye sahiplerse güzel görünürler. Güzelliğin tam olarak belirlenmiş bir çerçevesi olmasa da genel hatlarıyla güzel olmak için neler yapılması gerektiğinden bahsedebiliriz.

Öncelikle sağlıklı bir beden yapısı güzelliğin ilk anahtarıdır. Yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmelisiniz. Dengeli ve sağlıklı olarak belirlenen kilo-boy cetvelindeki kendi aralığınızda yer almalısınız. Örneğin boyunuz 170 cm ise kilonuz 95 olmamalıdır. Bu biraz da genetik faktöre bağlı olsa da, tükettiğiniz gıdalara dikkat ederek sağlıklı bir vücut yapısına kavuşmanız mümkün. Zararlı alışkanlıklardan uzak durmalısınız. Özellikle sigara tüketiminin zamanla yüzünüzde lekelere ve cilt kusurlarına yol açtığını ve cildi erken yaşlandırdığını unutmamalısınız. Sağlıklı bir bedenin olmazsa olması sporu ihmal etmelisiniz. Spora ayırmak için çok fazla vaktiniz yoksa bilen azından her gün 15-20 dakikanızı egzersiz hareketlerine ayırarak vücudunuzu zinde tutabilirsiniz. Bunu başarmak hiç de zor değil aslında.

Güzel görünmek için özellikle hanımların makyaj gibi bir jokerleri var. Ama makyajdan önce temiz bir cildin en güzeli olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Kişisel temizliğinize ve cilt bakımınıza özen gösterin. Kirli bir beden ve yüz ile asla dolaşmayın. Cildinize gerekli özenli gösterdikten sonra makyajlı da makyajsız da yeterince güzel olacaksınız.

Kadınlar eğer makyaj yapacaklarsa, yüz hatlarını tanımalı ve kendileri için uygun olan makyajı yapmalılardır. Aksi halde güzelden çok abartılı ve itici bir görünüm elde edebilirler. Ayrıca hem bayanlar hem erkekler, saç temizliklerine ve saçlarının bakımlı olmasına dikkat etmelilerdir. Saçlar dış görünüşünüz güzel görünmesi için oldukça önemli olan bir aksesuardır ve bu aksesuarı iyi değerlendirmelisiniz.

Nasıl güzel olunur sorusunun bir başka cevabı da giydiklerimizden geçer. Vücut yapımızı tanımalı ve vücut hatlarımızı güzel gösterecek tarzda kesimi olan kıyafetleri tercih etmelisiniz. Giydiklerinizle güzelliğinizi bir bütün olarak değerlendirin ve kıyafetleriniz her zaman temiz ve ütülü olmasına dikkat edin.

Güzel olmak için kişisel temizliğinize , bakımınıza, spor yapmaya, özenli giyinmeye dikkat ettiniz. Belki de hepsinden daha önemli olan bir konu var aslında. Güzellik içten gelir. İnsan aslında kendini güzel hissettiği sürece güzeldir. Her sabah uyandığınızda aynanın karşısına geçin ve kendinize bakarak “ben güzelim” deyin. Bunu içinize sindirene kadar tekrarlayın. Belki şuan bu size saçma gelebilir ama kelamın gücüne inanın ve her sabah bunu yapmaya devam edin. Zamanla gerçekten kendinizi daha güzel hissedeceksiniz ve böyle hissettiğiniz için de daha güzel görüneceksiniz. Unutmayın, siz çok güzelsiniz!

Öğrenmek istediğini sor...

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir