Meslekler

Gizli Müşteri Nasıl Olunur?

Türkiye’de özel sektör ve doğrudan da satış pazarlama sektörlerinin gelişmesinin ardından ortaya çıkmış olan gizli müşteri mesleği, sadece ek gelir elde etmek isteyen kişilerin başvurduğu değil, doğrudan bir meslek olarak görerek çalışan kişileri de kapsamaktadır. Isminden de anlaşılacağı üzere, gizli müşteri olarak çalışan kişiler, belirtilen firmaları bir müşteri gibi ziyaret etmekte ve burada merak edilenleri doğrudan araştırmaktadır. Gizli müşteri nasıl olunur için detaylara geçmeden önce, bu mesleğin gerekleri ve işleyişi hakkında da bilgi vermekrte fayda vardır. Gizli müşteri olarak çalışan kişilerden zaman zaman bazı işler istenecektir. Örneğin firma yetkilileri bayilerinin ziyaret edilmesini, burada ürünler hakkında çalışanların yeteri kadar bilgiye sahip olup olmadıkları ya da bunun gibi konularda araştırma yapmaları istenmektedir.

Nasıl Gizli Müşteri Olunur?

En başta da belirttiğimiz gibi kişiler bu tarz bir mesleği genellikle ilk etapta ek iş olarak görmektedir. Ancak sonrasında kazanılan ücretler göz önünde bulundurulduğu zaman devamlılığı olan ve iyi de bir gelir elde edilen meslek olduğu anlaşılacaktır. Ülkemizde bu tarz işler ise, büyük şehirler dışında genellikle internet siteleri ya da mobil uygulamalar üzerinden kişilere sunulmaktadır. Yani, buralardan kişiler iş başvurusunda bulunur ve büyük bir olasılıkla da başvurularına olumlu dönüş alacaktır. Nedeni ise sektörde ciddi bir açığın olmasıdır. Durum böyle olunca, şuan bile binlerce kişinin bu alanda ciddi kazanç elde edebileceklerini söyleyebiliriz.

Gizli Müşteri Ne Kadar Kazanır?

Gizli müşteri nasıl olunur konusunda yukarıda belirttiğimiz gibi kısa bir araştırma yaparak firmaları bulabilir ve doğrudan başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak biraz daha fazlasını isterseniz doğrudan kendi firmanızı kurabilir ve özel sektör ya da kamu firmalarından da teklif vererek iş alabilirsiniz. Alacağınız işlerde ister kendi işiniz olsun ister farklı bir firmadan almış olun, kesinlikle fotoğraf özelliği bulunan bir telefonunuzun olması gerekmektedir. Çünkü, size verilen görevlerde genellikle denetim yapılan firmanın dışarıdan ve içeriden belirli kriterlere uygun fotoğrafları istenecektir. Bu görevleri yerine getirdikten sonra ise kısa bir denetim sonrasında doğrudan paranızı alabilecek, süreklilik kazandığınızda ise ciddi kazançları beraberinde getirerek hem mesleğinizi bulacak hem de kazancınızı arttıracaksınız.

Öğrenmek istediğini sor...

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir