Faydalı Bilgiler

Galatasaray Kongre Üyesi Nasıl Olunur?

Galatasaray Spor Kulübü 1905 yılında kurulmuş olup günümüzde 3 büyük futbol takımından birisi haline gelmiştir. Kulüp olarak birçok hayranı ve üyesi bulunmaktadır. Hayranları ise destekleri ile takımlarının yanında olduğunu belli etmek için kongre üyesi olmaktadır. Sayısız başarılara imza atmış olan Galatasaray, belli şartlar dâhilinde bünyesine üye alımı yapmaktadır. Peki, Galatasaray kongre üyesi nasıl olunur?

Galatasaray kongre üyesi olmak için gerekli şartlar
Her kulüpte olduğu gibi Galatasaray kulübü üye olma şartları da bulunmaktadır. Bu şartları sağlayan kişiler sorunsuz bir şekilde üyeliğini gerçekleştirebilmektedir. Kongre üyelik şartları aşağıdaki gibi olmaktadır;
Kulüp üyeliğinin başarılı bir şekilde tamamlanması için farklı ve rakip sayılabilecek başka bir futbol takımına üyeliğin bulunmaması gerekiyor. Buna ek olarak rakip takımlarda görevli veya lisanslı futbolcu olarak bulunmakta üyeliği engellemektedir.
Galatasaray kongre üyesi olmak için aşağıda yer alan şartların en az birisine sahip olunması gerekmektedir.
Galatasaray Lisesi’nde minimum 2 yıllık eğitim görmüş olmak
Kulüp başkanın onay vermesi ile bir üyelik döneminde en fazla 15 kişi üye alınabilir
En az beş yıllık bir süre ile kulüpte görev almış, sporcu olmuş ve lisanslı olarak çalışmış kişiler
5 yıllık üye olan kişilerin eşleri ve çocukları
Galatasaray kongre üyesi başvuru süreci
Kongreye üye olmak isteyen ve gerekli şartları taşıyan kişiler 1 Haziran – 31 Ağustos tarihleri arasında öncelikle bir ön başvuru yapmaları gerekmektedir. Bu süreçten sonra yapılan başvuru kayda alınarak 30 gün süre içerisinde tamamlanır ve üye başvurusu yapan kişiye durum bildirilir. Bu tarihlerin dışında üye başvurusu alınmaz.
Galatasaray kongre üyesi başvuru için gerekli belgeler aşağıdaki gibi olmaktadır;

 

  • Üyelik başvurusu için hazırlanmış olan beyannameyi doldurmak ve bunlara ek olarak nüfus sureti, özgeçmiş, adli sicil ve arşiv kaydı hazırlanmalıdır
  • 5 yıllık üye olan iki kişi tarafından imza alınmalı
  • Son 6 ay içerisinde çekilmiş fotoğraflar

Yukarıda sunulması gereken belgeler yer almaktadır. Kişinin ayrıca yüz kızartıcı olarak sayılabilecek bir suçtan sicil kaydının bulunmaması gerekmektedir. 5 yıllık üyeler bir yıl içerisinde en fazla 5 kişiyi üyelik için önerebilirler.
Üyelik için istenilen belgeler kulübe yukarıda verilen tarihlerde teslim edilmelidir. Kişinin fotoğraflı beyannameleri, kulüp içerisinde 7 gün süre ile bırakılır. Üyeler bu 7 gün içerisinde herhangi bir itirazları olması durumunda yönetim kurulu ile iletişime geçerek durumu bildirebilirler. 7 gün sonunda belgeler Sicil Kuruluna sunulur. Bu süreçten sonra kişilerin verdikleri bilgiler ve belgeler yetkili kişiler tarafından kontrol edilerek doğrulukları onaylanır. Gerekli olması durumunda üyeler yüz yüze görüşme için kulübe çağrılır.

Bütün kontrollerin tamamlanmasının ardından Yönetim Kurulu onayladıkları kişilerin listesini, 10 gün içerisinde Sicil Kuruluna sunar. Bunun ardından üyelere 30 gün içerisinde giriş ücreti ve aidatlarının ödenmesi bildirilir. Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından kişinin üyeliği başarılı bir şekilde tamamlanır.

Öğrenmek istediğini sor...

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir