Faydalı Bilgiler

Fenerbahçe Kongre Üyesi Nasıl Olunur?

Fenerbahçe Kongre Üyesi Nasıl Olunur?

Türkiye’nin en köklü kulüplerinden biri olan Fenerbahçe, futbol başta olmak üzere, basketbol, voleybol, boks ve yelken gibi farklı branşlar üzerinde de faaliyet yürütmektedir. Ayrıca ülkemizin en büyük kuruluşlarından biri olmakla beraber, başarı anlamında da liderliği yakalamıştır. Fenerbahçe’ye üye olmak, hem aidat ödemek hükümlüğünü, hem de yapılan seçimlerde söz sahibi olmak imkânını beraberinde getirmektedir. Ayrıca kongre üyesi olmak isteyen bireylerin bazı şartları da yerine getirmesi gerekir.

Üyelik Şartları

Fenerbahçe spor kulübü üyeliği iki farklı şekilde gerçekleştirilmektedir. İlk olarak standart üyelik diye tabir edilen ve yapılan seçimlerde söz hakkı verilmeyen alternatiftir. Ayrıca standart olarak üyelik gerçekleştiren bireyler, hiçbir şekilde oy kullanamaz ve sadece maddi anlamda Fenerbahçe spor kulübünü desteklerler. Seçmek ve seçilme hakkı bulunan diğer bir Fenerbahçe spor kulübü üyeliği ise, temsilci üye olarak isimlendirilir. Ayrıca temsilci üyeler, Fenerbahçe tüzüğünde yer alan şekil ve koşulları kabul etmektedir. Yine tüzüğün 13. Maddesine göre giriş ücretinin tamamını ödemesi ve yapılan tüm seçimlere katılması gerekir.

Temsilci Üyelik İçin Gerekli Olan Belgeler
Dilekçe ve başvuru formu
1 adet fotoğraf
Nüfus cüzdan fotokopisi
Adli sicil belgesi

Temsilci üyelik başvuru formların da bulunan referans bölümleri, boş bırakılabilir. Ayrıca bu bölümlere şube yönetim kurulu üyelerinin ismi de yazılabilir. Fenerbahçe spor kulübü üyeliği için, kulübün genel merkezine, şubelerine ve Fenerium mağazalarına yapılabilir. Ayrıca farklı bankalarda şubelik başvurusunu kabul etmektedir. Temsilci üyelik bedeli ise, 10.000 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Söz konusu bu ödemeler, kulüp merkezine, Fenerbahçe şubelerine veya bankalara yapılabilir. Ödemelerini gerçekleştiren bireyler, üyelik işlemlerini tamamlamak için kulübe bildirim de bulunmalıdır.

Fenerbahçe spor kulübü üyeliği için aranan ilk şart, başvuru sahibinin 18 yaşını doldurmuş olmasıdır. Yine tüzüğün amacına göre hareket edecek ve maddi anlamda destek sağlayabilecek bir imkâna sahip olması gerekir. Kulüp üyeliği sıfatı ile 5 yılını dolduran bireyler, eşini veya çocuğunu giriş ücretinin yüzde yirmisini ödeyerek üye ettirebilir. Yapılan her seçimlere katılabilen ve oy kullanabilen Fenerbahçe spor kulübü üyeleri farklı faaliyetlere de katılma hakkında sahiptir.

Üye Eşi İçin İstenen Belgeler

  • Dilekçe ve form
  • Türkiye Cumhuriyeti Nüfus cüzdan fotokopisi
  • 1 adet fotoğraf
  • Adli sicil belgesi
  • Asıl üyenin (eş) nüfus cüzdan fotokopisi
  • Formda; üyenin referans imzası
    .

Öğrenmek istediğini sor...

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir