Kişisel

Cool Nasıl Olunur?

Cool Nasıl Olunur?

Etrafımızda bazı insanlar görürüz, sanki bir çekim gücü bizi onlara bakmaya doğru yöneltmiştir. Bu insanlar girdikleri bir ortamda hemen dikkat çekerler ve ulaşılmaz bir havaları vardır. Böyle olan insanlarla konuşmak ve arkadaş olmak bile bize kendimizi havalı hissettirir. Peki bu insanların sırrı ne? Bizi bu kadar etkilemeyi nasıl başarıyorlar ve etraflarına yaydıkları bu enerjinin kaynağı ne?

Herkes cool olabilir mi? Evet, isteyen herkes cool bir insan olabilir. Bu aslında temelde hayata karşı bir duruş meselesidir. Etrafı nasıl algıladığınız ve ona nasıl bir cevap vermeyi tercih ettiğinizle alakalıdır. Öncelikle kendi potansiyelinizi keşfetmelisiniz. Sizi cool gibi gösterecek pek çok taktik vardır ama asıl çözüm gerçekten cool bir insana dönüşmek ve öyle kalmak. Bu tamamen bir bilinç meselesi.

cool nasıl olunur

Cool Olmanın Kuralları

Belli başlı bazı alışkanlıkları edinmeniz size cool olmanızda yardımcı olabilir. Örneğin bir mekana ve bir ortama girdiğinizde size selam verilmedikçe siz de selam vermeyin. Belki karakteriniz gereği çok cana yakın bir insan olabilirsiniz. Ama etrafa gülücükler saçmayı bir kenara bırakıp ifadesiz bir yüz ile size selam verilmesini beklediğinizde, bir süre sonra karşı tarafa gardını indirip size yenilecektir. Cana yakın yanlarınızı sadece en yakınınız olan insanlara saklayın. İnsanlarla kısa sürede çok samimi olan insanların cool olma şansı yoktur ne yazık ki. Bu selam vermeme konusu sizi başlarda biraz zorlasa da zamanla alışacağınıza emin olabilirsiniz. Size bir şey sorulmadıkça konuşmamak, konuşurken çok fazla el kol hareketi yapmadan sakin kalmak da bir coolluk göstergesi kabul edilir. Konuşurken sakin bir ses tonu seçti ğinize emin olun. Heyecanlı bile olsanız coşkuyla birşeyler anlatan insan olmayın asla. Bırakın insanlar sizin söyleyeceklerinizi merak etsin. Cool nasıl olunur diye merak edip kara kara düşünmeyi bırakın ve etrafınızda cool olan insanların tavırlarına dikkat edin.

Cool olmak bir yaşam biçimidir. Zamanla sizin karakterinize dönüşür. Bilinç olarak cool insanlar kendilerini üstün görmeye daha yatkındır. Size egonuz yüksek olsun kimseyi gözünüz görmesin demiyorum. Hataları kabul etmenin de bir üstünlük olduğunu unutmayın. Siz kendini tanıyan , ne istediğini bilen ve hatalarını kabul edebilecek kadar erdemli bir insansınız unutmayın.

Cool Giyinmek

Kendi isteklerinin peşinden giden ve kararlarını kendisi veren bir insan her zaman cooldur, bunu da aklınızdan çıkarmayın. Bazen kulakalrınızı etrafa karşı tıkayın ve sadece kendiniz olun. Biri size bir konudan bahsederkenbazen ilgilenmiyormuş gibi görünün. Bu durum karşı tarafı biraz rahatsız etse de size gizemli bir hava katacaktır. Cool olmak için özellikle birşeyler yaptığınızı insanların gözüne sokmadığınız sürece cool olabilirsiniz. Mesela cool görünmek için abartılı derecede özenilmiş kıyafetler giymekten kaçının. Bu sizi daha itici gösterebilir. Unutmayın size en çok yakışan kıyafet, sadece siz istediğiniz için giydiğinizdir.

Ve son olarak, cool olmak konusunu çok fazla kafaya takmamanın da bir coolluk olduğunu hatırlatmak isterim…

Öğrenmek istediğini sor...

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir