Faydalı Bilgiler

Beşiktaş Kongre Üyesi Nasıl Olunur?

Beşiktaş JK Kulübü 1903 yılında kurulmuş olup sadece futbol değil birçok spor dalında hizmet vermekte ve bunları desteklemektedir. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş JK üç büyük futbol takımlarını oluşturmaktadır. İnsanların futbol takımlarına olan ilgisi oldukça fazla olmaktadır. Bunların arasında üç büyüklerden birisi olan Beşiktaş JK’de bulunmaktadır. Peki, Beşiktaş kongre üyesi nasıl olunur?

Beşiktaş kulübüne üye olmak için gerekenler
Beşiktaş kongre üyesi olmak isteyen kişiler öncelikle 18 yaşını doldurmuş olmalı ve fiil ehliyetine sahip olmalıdır. Bu iki şart bütün kongre üyelikleri için aranan ilk şartları oluşturmaktadır. Bunlara ek olarak;

  • Daha önce kongreden kendi isteği ile ayrılmamış ve çıkartılmamış olmak
  • Fenerbahçe, Galatasaray veya Trabzonspor gibi farklı kategoriler dâhil olmak üzere aynı dallarda başka kongre üyelikleri olmamalıdır.
  • Yukarıda yazılan şartlarda kişilerin üyeliklerini yapabilmesi için sahip olmaması gereken durumlar yer almaktadır.

Beşiktaş kongre üye başvuruları ne zaman?
Kongre üyesi olmak isteyen kişiler, bunun için belirlenmiş olan ve her yıl tekrarlanan 01 Mart – 31 Mayıs ve 01 Ağustos – 31 Ekim tarihleri arasından birisini seçerek bu zaman diliminde başvurusunu yapması gerekmektedir. Başvuru için Beşiktaş kulüp tarafından sunulan formun doldurulması ve öncelikle 5 yılını tamamlamış olan 2 üyeye imzalatılması gerekmektedir. Daha sonradan Beşiktaş kongre üyesi olmak için aşağıdaki adımlar tamamlanmalıdır;

  • Başvuru tarihinden en az 3 ay kadar önce alınmış noter tasdikli nüfus cüzdanı sureti
  • Güncel ve yeni alınmış ikametgâh
  • Adli sicil belgesi
  • 4 adet vesikalık fotoğraf (Son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalı)

Yukarıda istenilen belgeler eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanarak dosya halinde Beşiktaş kulüp Genel Sekreterliğine iletilmelidir. Genel sekreterlik dosyayı gerekli yerlere ileterek incelenme başlatılması için talimat veriyor. Bu süreçten sonra Seçme ve Sicil Kurulu’na iletilen dosyalar, kişinin kulüp şartlarına uyup uymadığı konusunda karara varılıyor. Bu süreç genellikle 10 gün sürmektedir. Buna ek olarak kulüp yetkilileri kişi ile sözlü mülakat yapmayı talep ederek, dosyaların doğruluğunu bu şekilde test edebilmektedir. Bu süreçte 15 gün kadar sürebilmektedir. Genel olarak kişinin yaptığı başvuru ve sonucunun çıkması tam olarak 1 ay kadar süreyi bulabilmektedir.
Beşiktaş kongre üyesi seçilen kişilerin, seçildiği zamandan itibaren, giriş ücreti ve o yıla ait aidat ücretleri bir ay içerisinde ödenmelidir. Kişinin ücreti ve aidatı ödendikten sonra dosya Seçme ve Sicil Kurulu tarafından kayıt defterine işlenmektedir. Bu aşamadan sonra üyeliği tamamlanan kişilerin gerekli sorumluluklarını yerine getirmesi ve kongre üyeliğine aykırı davranışlarda bulunmaması gerekmektedir. Aksi takdirde kulüpten atılabilmektedir.

Öğrenmek istediğini sor...

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir