Faydalı Bilgiler

Ağırbaşlı Nasıl Olunur?

Ağır başlı olmak aslında oldukça kolaydır. Yerine getirilmesi bazı davranışlar bulunmaktadır. Ortamlarda yapılması ler veya yapılmaması leri net bir şekilde anlayarak ağır başlı olma yolunda ilerlenebilmektedir. Öncelikle daha önce var olan bir ortamınızdan kopmuş ve yeni bir ortama giriyor iseniz burada yazılanlar işinize yarayacaktır. Ancak daha önceki ortamlarınızda ağır başlı olarak bilinmiyor iseniz davranış değişliğine gittiğiniz ortamınızda fark edilecektir. Peki, ağır başlı nasıl olunur?

Ağır başlı olmak için gerekenler
İnsanlar cıvık olarak görüldükleri ortamlarda pek değerli kılınmazlar. Her şeye gülen, kahkaha atan ve her lafa atlayan kişiler kesinlikle ağır başlı olamazlar. Böyle bir kişiliğe sahip olan kişiler hemen kendilerini değiştirmeli ve bu davranışlarını biraz elden geçirmeleri gerekmektedir. Bunun için yerine getirilmesi gereken bazı şartlar bulunmaktadır.

  • Ortamlarda yapılan sadece kaliteli esprilere gülünmelidir. Bir erkek asla kahkaha atmamalıdır
  • Ortamda bir espri yapıldı ise, buna katıldığınızı gülümseyerek gösterebilirsiniz ve espriyi daha fazla ileterek şöyle olsaydı, böyle olsaydı gibi cümleler ile sulandırmamak gerekir.
  • Bir kişi derdini veya sorununu anlattığında onunla empati kurabilmeli ve ben olsaydı şöyle yapardım gibi cümleler ile yardımcı olmalıdır.
  • Ağır başlı olmak demek soğuk, somurtkan ve anlayışsız olmak değildir. Birçok kişi bu iki durum arasında git gel yapmakta ve birbirine karıştırmaktadır. Bu davranışlara sahip olunur ise kişi anlayışsız ve soğuk birisi olarak tanınır. Ağır başlı olmak çok daha farklı bir durum olmaktadır.
  • Hızlı konuşmadan anlaşılır olmak ve hızlı ve emin adımlarda yürümek ağır başlı olanların dikkat etmesi gereken davranışlar arasında yer alır. Çok konuşmadan az konuşmak ancak öz ve anlaşılır olmak oldukça önemlidir
  • Ağır başlı olmak isteyen kişiler kesinlikle ortamlarda kendilerinden söz açılmadan ve sorulmadan ben böyleyim şöyleyim gibi açıklamalarda bulunmamalıdır. İnsanlara bunları anlatmak yerine kendilerinin fark etmesini bekleyin
    Başkalarının arkasından konuşmayan ve yargı yapmayan kişilerden olunması gerekmektedir
  • Bir kişi ile konuşurken elinizde bir iş varsa onu bırakmalı ve konuşan kişiye odaklanılmalıdır

Ağır başlı olmak için yukarıda yazılan şartlar yerine getirilmelidir. Bir insanın nasıl bir tavrı olduğu ancak bulunduğu ortamlarda belli olur ve insanlara bu tavırlarına göre davranış biçimleri belirlenir. Özellikle kişinin espri anlayışı, oturması ve kalkmasına göre ağır başlı olup olmadığı yargısına varılabilmektedir. İnsanlar ortamlarda her türlü şeye katılır, sürekli güler, oturmasına ve kalmasına dikkat etmez ise cıvık ve şımarık gibi görülebilmektedir. Bu ölçüleri fazla abartmadan kaliteli yani ağır başlı olmak için yukarıda yazılan maddeler dikkate alınmalı ve uygulamaya geçirilmelidir.
Ağır başlı olmak için gerekli şartlar yerine tam anlamı ile getirilir ise, yeni ortamında olan karşı davranışlar daha ciddi olur. Farklı ve daha anlayışlı bir göz ile bakılarak daha sağlam ve yerine arkadaşlıklar kurulabilir.

1
Öğrenmek istediğini sor...

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
ERERERERE Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
ERERERERE
Ziyaretçi

AGAAA BE